Iepazīsti DAIKIN gaiss-gaiss siltumsūkni

Gaiss- gaiss siltumsūknis – efektīvs un ekonomiski izdevīgs apkures risinājums privātmājā vai dzīvoklī.

Latvijas iedzīvotāju pamatvēlme ir mājsaimniecībā ierīkotās apkures ekonomiskums un energoefektivitāte.

Viens no efektīvākajiem un ekonomiskākajiem ir pasaulē zināmā Japāņu ražotāja DAIKIN gaiss- gaiss siltumsūknis, kurš pilnībā atbilst abām augstākminētajām prasībām. DAIKIN ir izteikts pirmatklājējs un līderis apkurei paredzēto iekārtu izstrādē un ražošanā, tapēc šīm iekārtām piemīt virkne priekšrocību un unikālu īpašību, kas ļauj sildīt telpas maksimāli efektīvi un justies komfortabli jebkuros laikapstākļos.

DAIKIN iekārtas arī Latvijas klimata ziemas bargākajos salos (mīnus 20 – 25 grādos), spēs darboties ar augstu lietderības koeficientu, patstāvīgi kontrolējot un pielāgojot savu darbības režīmu, lai pēc iespējas ekonomiskāk saražotu siltumu.

Gaiss- gaiss siltumsūknis izlīdzina temperatūras svārstības ēkā ar malkas vai cietā kurināmā apkuri. Tas būs noderīgs komforta uzturēšanai starp kurināšanas reizēm. Siltumsūknis ierīkojams vietās ar vai bez centrālapkures.

Liela daļa cilvēu uzskata, ka malkas apkure ir pats lētākais apkures risinājums. Taču tie, kuru mājā ir malkas apkure, zina, ka, malkas sagādāšana, žāvēšana, sakrāmēšana prasa daudz darba, laika un līdzekļu, kas parasti netiek uzskaitīti. Daudzos gadījumos mājā nav centrālapkures, tādējādi nav iespējas ierīkot citu automatizētu apkuri, izņemot gaiss- gaiss siltumsūkni.

Malkas apkure nav automatizējama un ir ļoti nevienmērīga, tā ir tiešā veidā saistāma ar jūsu dienas ritmu. Ierodoties mājās, telpas ir atdzisušas – kamēr tiek uzturēts siltums, ir mājīgi, bet prombūtnes laikā, kā arī nakts stundās telpas strauji atdziest un atkal ir jākurina. Līdz ar to telpās ir krasas temperatūras svārstības un lielu laiku nākas uzturēties ārpus komforta temperatūras. Tāpat ēkās ar malkas apkuri daudz laika un pūles jāvelta, lai sakoptu telpas no pabirām un pelnu radītajiem putekļiem. Šie apstākļi var mājiniekiem radīt diskomfortu, ilgākā laika periodā var pat ietekmēt veselību – radīt alerģiskas reakcijas un novājināt imunitāti.

Gaiss- gaiss siltumsūknis ir izdevīgs un parocīgs ēkās, kur ir malkas vai ogļu apkure, ar vai bez centrālapkures sistēmas. Lai atvieglotu kurināšanu un malkas patēriņš būtu mazāks, līdz -15 oC salam ēku var apsildīt tikai ar gaiss-  gaiss siltumsūkni, bet, kad gaisa temperatūra kļūst zemāka, papildus kurināt ar malku. Šādā kombinācijā siltumsūknis tiek ekspluatēts apstākļos, kad tā lietderības parametri ir visaugstākie un malka tiek patērēta salīdzinoši maz. Tādā veidā ievērojami samazinās izdevumi saistībā ar malkas sagādi, pārvietošanu un uzglabāšanu. Nav nepieciešams tik daudz vietas kurināmā uzglabāšanai, mājā ievērojami uzlabojas gaisa kvalitāte, jo samazinās pelnu un putekļu daudzums.

Iekārtai (atkarībā no modeļa) in vairākas gaisa filtrēšanas pakāpes, kas neļauj izplatīties un vairoties alerģijas izraisošām baktērijām, neitralizē nepatīkamas smaržas un veic gaisa jonizāciju.

Izmantojot vairāku siltuma elementu kombināciju, kā, piemēram, malka + siltumsūknis, pie katras kurināšanas reizes siltumsūknis nav jaizslēdz. DAIKIN gaiss- gaiss siltumsūknis pats skenē telpas gaisu un, ja tas pārsniedz uzstādīto, iekārta pati samazina jaudu vai pārstāj siltuma ražošanu, līdz tas atkal ir nepieciešams.

Dīkstāves režīmā siltumsūknis patērē vien 3 – 4 W elektroenerģijas.

 

Gaiss-gaiss siltumsūknis spēj uzturēt klimatu vasarnīcās un nodrošina ūdens apgādes sistēmas neaizsalšanu.

 

Gaiss- gaiss siltumsūknis ir praktisks un izdevīgs risinājums arī vasarnīcā vai atstatus novietotai pirtij. Jo īpaši noderīgi tas ir gadījumos, kad ēka reti, tomēr tiek izmantota arī ziemas mēnešos.

Ražotāja DAIKIN gaiss- gaiss siltumsūkni var izmantot ēku pretaizsalšanas nodrošināšanai – ziemas mēnešos, kad ēka netiek aktīvi izmantota, ar siltumsūkņa palīdzību ir iespējams telpas uzturēt mēreni siltas (var iestatīt jebkuru temperatūru ar 1 grāda soli no +10 līdz pat +32 oC), tādējādi telpās tiek nodrošināta minimālā temperatūra, kas neļauj veidoties mitrumam un pelējumam, ūdens un kanalizācijas caurules tiek pasargātas no sasalšanas un bojāšanās, kā arī rēķins par telpu apsildi būs mazāks, nekā uzturot telpas ar augstāku temperatūru.

 

DAIKIN siltumsūkņi var tikt aprīkoti ar papildus vadības bloku, kas ļauj veikt iekārtu vadību attālināti, izmantojot Wi-Fi – lietojot lietotni/ aplikāciju mobilajā tālrunī vai planšetē. Piemēram, ražotājs piedāvā attālināti izmantot nedēļas programmēšanas taimeri, kas ļauj izmainīt nepieciešamās telpas temperatūru pa diennakts stundām vai manuāli pirms ierašanās vasarnīcā, vai no mobilā tālruņa siltumsūknim iestatīt vēlamo temperatūru pirtī, tādējādi, atbraucot uz vasarnīcu vai  pirti, gaiss telpās jau būs sasniedzis komfortablu temperatūru.

Uzstādot gaiss- gaiss siltumsūkni, Jūs iegūstat arī iespēju dzesēt telpas, turklāt dzesēšanas nodrošināšanai ir iespēja izmantot visus tos pašus vadības un programmēšanas rīkus.

Gaiss- gaiss siltumsūkni bieži ierīko arī kā pamatapkures veidu, piemēram, vecpilsētas dzīvokļos, kur nav centrālapkures, kā arī daudzdzīvokļu māju dzīvokļos, kur saimnieki ir atteikušies no centrālapkures. Izvēloties šādu risinājumu, nepieciešams rūpīgi izvēlēties apsildāmajai platībai atbilstošas jaudas iekārtu, lai siltuma pietiktu arī tad, kad āra gaisa temperatūra ir zemāka par -15 grādiem.

 

DAIKIN gaiss- gaiss siltumsūknis garantē pietiekamu siltumjaudu un augstu lietderības koeficientu.

 

Tipiska kļūda ir uzskatā, ka jebkura gaisa kondicionēšanas iekārta, ar iespēju darboties siltuma režīmā, ir siltumsūknis. Šis uzskats neatbilst patiesībai, jo iekārtas būtiski atšķiras. Daudzi Latvijā uzstādītie gaisa kondicionētāji ir iepriekšējās paaudzes iekārtas (ON/OFF),  kas ziemā spēj garantēti darboties tikai līdz -5 grādiem. Āra gaisam sasniedzot zemākas temperatūras, ekspluatējot iekārtas, ievērojami samazinās to kompresora kalpošanas mūžs, parādās liels risks neatgriezeniski sabojāt iekārtu, turklāt iekārta ilgstoši veic atkausēšanos, nelietderīgi patērējot lielu daudzumu enerģijas.

Siltumsūkņi tiek izstrādāti, lai garantēti spētu darboties arī zemās temperatūrās, tie satur tam nepieciešamo programmu, drošību un automātiku.

Saskaņā ar jaunākajām prasībām visas iekārtas ir jaklasificē un jāmarķē atbilstoši energoefektivitātes klasēm. Arī šeit DAIKIN ir tirgus līdera statusā, jo to ražotās iekārtas atbilst  A+++ energoefektivitātes klasei, kas patlaban ir augstākais rādītājs šādu iekārtu vidū.

Svarīgi parametri, kuri klientam noteikti ir jāizvērtē, ir iekārtas lietderības rādītāji. Apkures iekārtām tie tiek izteikti kā attiecība starp iegūto siltumenerģiju  pret patērēto elektroenerģiju. Šo koeficentu (COP)  sākotnēji uzrādīja pie fiksētām vērtībām, tapēc tas neatspoguļoja pilnvērtīgu iekārtas darbību visos režīmos. Daudz objektīvāk iekārtas lietderību darbojoties pie dažādām temperatūrām un pie dažādām noslodzēm izsaka sezonālais lietderības koeficents SCOP. DAIKIN gaiss- gaiss siltumsūknim tas sasniedz pat 5.9!

Latvijas tirgū piedāvātie gaiss- gaiss siltumsūkņi īpaši Eiropas tirgum tiek ražoti DAIKIN rūpnīcās Beļģijā un Čehijā (nevis kādā no Āzijas valstīm), kā arī tie tiek izstrādāti, lai spētu pilnvērtīgi darboties ziemeļvalstu bargajā ziemas salā. Tieši tādēļ DAIKIN gaiss- gaiss siltumsūkņi ir ļoti populāri Skandināvijas valstīs, jo tie teicami darbojas zemā gaisa temperatūrā, nodrošinot augstu lietderības koeficientu un zemu elektroenerģijas patēriņu.

Pateicoties augstiem lietderības parametriem un salīdzinoši nelielām investīcijām, DAIKIN siltumsūkņa atmaksāšanās laiks būs ļoti ātrs, un, papildus līdzekļu ekonomijai, lietotājs iegūs nenovērtējamas ērtības un atvieglojumu ikdienas ritmā.

 

Gaiss- gaiss siltumsūknis jāizvēlas ar garantētu kvalitāti. Atšķirības slēpjas sīkumos.

Ja esat nolēmuši mājā vai dzīvoklī ierīkot gaiss- gaiss siltumsūkni, nepieciešams izvērtēt, cik būtiska ir šīs iekārtas ilgmūžība un nevainojama darbība. Vēlams izvēlēties nevis lētāko, bet pazīstama un pieredzes bagāta ražotāja iekārtu, kas ar saviem tehniskajiem risinājumiem spēj nodrošināt iekārtas ilgmūžību, praktiskumu un ekonomiskumu. DAIKIN ir viens no pasaulē zināmākajiem apkures un gaisa kondicionēšanas iekārtu ražotājiem, kas izstrādā un savās iekārtām izmanto jaunākās tehnoloģijas, ko vēlāk citi ražotāji mēģina atdarināt savos izstrādājumos.

Patlaban DAIKIN ir izstrādājis vairākus produktus, kas savstarpēji atšķiras ar dažādām funkcionālām iespējām, kas atspoguļojas lietošanas ērtībās un, protams, lietderības parametros.

 

Aukstumaģents R32

DAIKIN ir izstrādājis un gaiss- gaiss siltumsūkņiem izmanto unikālu freona gāzi R32, kas ir salīdzinoši nekaitīgāka apkārtējai videi un nodrošina apkures ekonomiju.

 

Telpas kontroles sensori

Vairākos DAIKIN iekārtu modeļos ir iemontēts cilvēka klātbūtnes sensors – lai nebūtu cauruvēja sajūta vai sajūta, ka siltumsūknis nemitīgi pūš virsū, ir iespēja aktivizēt papildus funkciju, kad iekārta fiksē kustību telpā, un silto gaisu pūš tajā virzienā, kur nav cilvēku vai mājdzīvnieku. Šī funkcija ir ļoti būtiska brīdī, kad iekārta darbojas dzesēšanas režīmā.

Papildus iekārta koriģē temperatūru 2 grādu robežās un nesilda telpu intensīvi, kad tajā neviens neatrodas, tādējādi nodrošinot papildus ekonomiju.

Siltumsūknis skanē arī telpas aukstos punktus – novirzot gaisa plūsmu  tur, kur ir zemāka gaisa temperatūra, tiek panākta vienmērīgāka telpas temperatūra.

 

Brīvi stāvošs siltummainis – tā ir drošība un reāla ekonomija!

Strādājot siltuma režīmā gada aukstajos mēnešos, ārējais bloks apsalst, un ir ļoti svarīgi, lai iekārta laiku pa laikam atkausētos. Siltumsūknim, atšķirībā no kondicionētāja, programmatūrā ir iestrādāts speciāls algoritms, kas paredz veikt atkausēšanu pēc iespējas retāk un īsākā laikā. Ilgstošos sala apstākļos uz apakšējās plātnes veidojas apledojums. Liela daļa ražotāju, lai novērstu apledojuma veidošanos, pamata plātnē ievieto elektrisko sildkabeli, kas patērē papildus enerģiju. DAIKIN šajā ziņā ir revolucionārs risinājums – brīvi stāvošs siltummainis. Tas ļauj ietaupīt papildus elektroenerģiju ne tikai brīžos kad notiek atkausēšanās, bet arī tad, kad iekārta ir dīkstāves režīmā, turklāt ievērojami samazinās iekārtas bojājuma (sasalšanas) risks. Viena šāda iekārta ļaus Jums ietaupīt līdz pat 10 EUR mēnesī! Ja šādas iekārtas ir vairākas, Jūsu ietaupījums būs jau ievērojams.

 

Nedēļas programmēšana

DAIKIN siltumsūkņiem ir iebūvētas 2 veidu programmēšanas iespējas. Viena no tiem ir vienkāršota, līdzīga kā daudzām iekārtām, kas ļauj programmēt iekārtas darba ieslēgšanu un izslēgšanu 24 stundu ietvaros.

Papildus dienas programmēšanai, DAIKIN siltumsūkņos ir iespējams uzstādīt iekārtas vadības programmu visai nedēļai, tādējādi maksimāli pietuvinot iekārtas darbību savam dzīves ritmam. Šādā veidā Jūs panāksiet, ka iekārta brīžos, kad Jūs neesat mājās, sildīs mazāk un lieki nepatērēs enerģiju.

 

Attālināta vadība

DAIKIN iekārtas atbilst visiem mūsdienu dzīves standartiem, un ir ērti vadāmas ar visa veida portatīvajām iekārtām. DAIKIN aplikācijas ir brīvi pieejamas uz Apple, Android un Windows programmatūru saturošām iekārtām.

DAIKIN piedāvā arī aplikācijas montāžas speciālistiem, kas ne tikai ļauj pārliecināties par iekārtas saderību ar konkrēto interjeru, bet arī palīdz diagnosticēt kļūmes, veicot iekārtu apkopi vai remotu.

 

Mitruma kontrole

Latvijā var iegādāties arī savā ziņā unikālu ražotāja DAIKIN modeļa Ururu Sarara gaiss- gaiss siltumsūkni, kam pasaulē nav analoga. Šis modelis spēj ne tikai dzesēt vai sildīt, bet arī veikt pilnvērtīgu telpas mitruma kontroli, nodrošinot dzīvošanai optimālu gaisa mitrumu. Mitrinātu gaisu iekārta “saražo” iekārtas ārējā blokā, kur pa speciālu cauruli kopā ar svaigu gaisu tas tiek padots telpā. Šis siltumsūknis var nodrošināt arī svaiga gaisa pieplūdi telpai, turklāt tādā veidā nodrošināt gaisa apmaiņu, un tādējādi atrisināt gaisa apmaiņas problēmu telpās, kur nav vēdināšanas. Ururu Sarara ir optimāla 5 veidu gaisa virzīšanas sistēma, turklāt telpas gaisa filtrus laiku pa laikam iekārta iztīra pati. Tātad ar šīs iekārtas palīdzību Jūs varēsiet veikt kontrolētu telpas vēdināšanu un svaigu gaisu saņemt jau mitrinātu un uzsildītu līdz komfortablai temperatūrai.

 

Diazains

DAIKIN Emura – siltumsūknis, kas neatstāj vienaldzīgu.

DAIKIN ir izstrādājis siltumsūkni, kas apvieno sevī visas DAIKIN siltumsūkņu labākās īpašības ar labākajiem raksturlielumiem bargākajos Skandināvijas salos ar pilnīgu iekštelpu bloka funkciju pārbagātību un godalgotu dizainu.

Šogad šis siltumsūknis ir pieejams ar R410 un arī R32 aukstumaģentu.

 

Aizstāj radiatoru

DAIKIN ir izstrādājis arī siltumsūkņa modeli, kas savās funkcijās spēj pilnībā aizstāt radiatoru. Siltumsūknis DAIKIN Nexura ne tikai spēj virzīt siltā gaisa plūsmu gar pašu grīdu, nodrošinot optimālu siltuma cirkulāciju telpā, bet arī darboties bez piespiedu gaisa cirkulācijas, gluži kā tradicionālais radiators. Šis siltumu izstarojošais alumīnija panelis ar savu neatkārtojamo dizainu un īpaši klusiem darbības režīmiem ideāli iederēsies arī guļamistabā ar visaugstākajām prasībām.

 

Uzstādīšanu uztici speciālistam

Siltumsūknis ir komplicēta iekārta, kas satur daudz elektronikas, turklāt tās uzstādīšanas procesā ir jāveic aukstumaģenta cauruļu savienošana. Tādēļ, lai iekārta nevainojami darbotos ilgtermiņā, tās uzstādīšanu ir jāuztic speciālistam, kuram ir atbilstošas zināšanas un tam nepieciešamie specifiskie instrumenti.

Ja montāža ir veikta kvalitatīvi, iekārta kalpos gadu desmitiem. Atšķirībā no mazpazīstamiem ražotājiem un to pārstāvjiem, DAIKIN garantē savu iekārtu rezerves detaļu pieejamību vēl daudzus gadus no to ražošanas pārtraukšanas brīža.

Lai apkures iekārta teicami funkcionētu, sezonas laikā iekārtas lietotājam  reizi mēnesī (atkarībā no lietošanas intensitātes un putekļu daudzuma) ir jāiztīra iekštelpu bloka gaisa fitrs, kā arī reizi gadā nepieciešams pieaicināt speciālistu, kas veiks pilnīgāku iekārtas pārbaudi, āra bloka tīrīšanu un tehnisko apkopi.

Pēdējos gados gaiss- gaiss siltumsūknis ir kļuvis ļoti iecienīts apkures veids. Tam par iemeslu ir plašais pielietojums, iespēja kombinēt ar citiem apkures veidiem, dzīves komfortu paaugstinošais funkciju klāsts, ekonomiskums un pieejamā uzstādīšanas cena.

DAIKIN iekārtām ir nodrošināta pilna 3 gadu ražotāja garantija, turklāt, noslēdzot līgumu ar montāžas uzņēmumu par regulāro apkopju veikšanu, jūs varat ievērojami pagarināt garantijas termiņu.

Jautājiet sev piemērotāko DAIKIN gaiss- gaiss siltumsūkņa risinājumu pie vadošajiem  montāžas uzņēmumiem.

Sīkāka informācija par modeļiem, iekārtu specifikācijām un sadarbības partneriem www.airwave.lv Pieprasījumus siltumsūkņa uzstādīšanai gaidīsim uz e-pastu info@airwave.lv

Iepazīsti DAIKIN gaiss-gaiss siltumsūkni Gaiss- gaiss siltumsūknis – efektīvs un ekonomiski izdevīgs apkures risinājums privātmājā vai dzīvoklī. Latvijas iedzīvotāju pamatvēlme ir mājsaimniecībā ierīkotās apkures ekonomiskums un energoefektivitāte. Viens no efektīvākajiem un ekonomiskākajiem ir pasaulē zināmā Japāņu ražotāja DAIKIN gaiss- gaiss siltumsūknis, kurš pilnībā atbilst abām augstākminētajām prasībām. DAIKIN ir izteikts pirmatklājējs un līderis apkurei paredzēto […]

SIA Airwave jau maija beigās visiem montāžas uzņēmumiem, kā arī  visiem kondicionēšanas sistēmu meistariem un lietotājiem piegādās jaunākās paaudzes Midea gaisa kondicionierus. Tas ir sienas tipa kondicioniera jaunākais modelis ar A++ klases energoefektivitātes parametriem, kas būs pieejams split un multi split versijā, tātad vienots dizains būs pieejams atsevišķiem kondicionieriem un kondicionieriem, kas izvietoti vairākās telpās […]

Kondicionieris ienes komfortu un patīkamu klimatu Jūsu mājoklī. Lielai daļai Latvijas iedzīvotāju joprojām ir aizspriedumi pret gaisa kondicioniera izmantošanu savā mājoklī vai automašīnā. Liela daļa šo gadījumu tam par pamatu ir nezināšana, vai nepareiza iekārtu lietošana. Izskaidrosim dažus izplatītākos mītus par kondicionēšanu. Pirmais un pats būtiskākais aizspriedums- iekārtas patērē daudz enerģijas.  Tāds maldīgs priekštats rodas […]

Tuvojoties apkures sezonai, arvien aktuālāki paliek ar apkuri saistītie jautājumi, tādēļ, lai veicinātu patērētāju zināšanas par siltumsūkņu plašo pielietojumu un to sniegtajām priekšrocībām laikrakstā Diena pielikumā publicējām plašu aprakstu ar siltumsūkņa pielietojuma piemēriem. Drukātā veidā raksts publicēts 11.08.2016 pielikuma Mājokļa Diena  9 lpp. http://eavize.diena.lv/laikraksts/1770/needlogin#/8 Rakstu tuvākajā laikā domājam pārpublicēt arī avīzes Diena elektroniskajā versijā, kā […]

Daikin EHYHBX Hybrid  Gāzes katla un gaiss ūdens siltumsūkņa pielietojums renovācijai- jaunbūvei.   Izbūvējot  privātmāju, vai nomainot esošu gāzes katlu, ar gāzes pieslēgumu, risinājums šķiet acīm redzams. Lielākā daļa no klientiem izvēlas lētāko/ uzticamāko vai / ekonomiski izdevīgāko no esošajiem gāzes katlu ražotāju piedāvājumiem un ar to viss ir galā. Taču šeit ekonomiskums, ko klients […]