Daikin EHYHBX Hybrid  Gāzes katla un gaiss ūdens siltumsūkņa pielietojums renovācijai- jaunbūvei.

 

Daikin Altherma hybrid heat pump_Product pictures (1)

Izbūvējot  privātmāju, vai nomainot esošu gāzes katlu, ar gāzes pieslēgumu, risinājums šķiet acīm redzams. Lielākā daļa no klientiem izvēlas lētāko/ uzticamāko vai / ekonomiski izdevīgāko no esošajiem gāzes katlu ražotāju piedāvājumiem un ar to viss ir galā. Taču šeit ekonomiskums, ko klients redz pašreizējā momentā un ilgtermiņā ir krietni atšķirīgs. Dabas gāzes pieslēgums pats par sevi nozīmē, ka klientam būs pieejams salīdzinoši lēts un viegli automatizējams apkures veids, taču tikai retais zina, ka ir iespējams ekonomēt vēl vairāk. Daikin ir izstrādājis jaunu unikālu Hibrīda risinājumu, kas apvienojot divus ekonomiskākos apkures veidus ļauj ietaupīt vēl vairāk.

Apskatot praktisko pielietojumu:

Līdzīgā situācijā bija arī mūsu klients, kurš zināja, ka viņa zemes gabalam ir pieejams gāzes pieslēgums, kas sniedz iespēju iegūt visas augstākminētās priekšrocības. Lielākai daļai liktu izvēlēties vien starp kondensācijas tipa gāzes katlu ražotājiem. No ieguldījumu viedokļa tas būtu lētākais variants, taču iepazīstoties ar Daikin Hybrid sniegtajām priekšrocībām (Siltumsūkņa un kondensācijas tipa gāzes apkures katla pārslēgšanās atkarībā no katra energoresursa cenas notiek automātiski atkarībā no ievadītajiem tarifiem) klients izlēma instalēt tieši Hybrid sistēmu.

Šādas iekārtas neapšaubāmi prasa lielāku sākotnējo investīciju, kā uzstādot vienkāršu gāzes katlu, taču šis ieguldījums atmaksājas ar uzviju. Izbūvētā sistēma ne tikai spēj uzturēt precīzu temperatūru telpās atbilstoši sastādītajam grafikam, bet arī sniegt maksimālu efektivitāti, jo spēj izmantot katra energoresursa labākās īpašības, turklāt  tās augstākās lietderības zonā. Parametros var iestatīt sev vēlamo maiņas algoritmu: ekonomija vai ekoloģija. Iekārta spēj mainīt apkures veidus bez jūsu līdzdalības- tātad tā ekonomē jūsu līdzekļus arī nakts stundās kad novērojamas straujas āra temperatūras svārstības vai brīžos, kad mājās neviena nav. Būtībā klients par vienas iekārtas cenu ir nopircis divas iekārtas : 1. Gāzes katlu un 2. Siltumsūkni Gaiss- ūdens.

Konkrētajā gadījumā papildus energoresursu ekonomijai, negaidīts bija vēl kāds papildus ieguvums, kas sākotnēji šķita nenozīmīgs. Siltumsūknis spēj darboties arī reversā režīmā- ražojot aukstumu. Šādā veidā siltās grīdas vasaras karstajās dienās, tika izmantotas kā vēsās grīdas un nodrošināja patīkamu vēsumu visās telpās. Papildus dzesēšanas sistēmas izbūve vairs nebūs nepieciešama, tiks ietaupīti ievērojami līdzekļi tās iegādei un izbūvei.

Hybrid sistēma spēj darboties arī ar sašķidrināto gāzi, šādos gadījumos , ņemot vērā kurināmā cenu, ekonomija būs vēl nozīmīgāka. Iekārta paredz arī izvēles brīvību karstā ūdens sagatavošanas metodēs. Ir iespējama karstā ūdens sagatavošana ar caurplūdes metodi ( tikai ar gāzi), vai arī pieslēdzot ārējo tvertni. Tas ļaus izmantot arī karstā ūdens recirkulācijas iespējas ar siltumsūknī iebūvētā laika programmatora vadību.

No montāžas viedokļa, iekārtu izmēri ir līdzīgi sienas tipa gāzes katlu izmēriem, tādējādi, pat ja jānomaina cita ražotāja apkures iekārta, sistēmas pārbūve vai papildus vieta nebūs nepieciešama, atliek pielāgot sistēmas pievadus un dūmgāzu skursteni jaunās iekārtas vajadzībām.

Pielietojot šāda veida Hybrid siltumsūkni, ir iespējams ietaupīt līdz pat 30% no kopējām energoresursu izmaksām salīdzinot pat ar vismodernākajiem gāzes katliem, turklāt iegūt dzesēšanas iespējas, ja iekšējās apkures sistēmas tam ir piemērotas.

 

 

20161024_130850