blanc

 

Bieži, no iekārtu montāžas uzņēmumiem, kā arī objektu apsaimniekotājiem, tiek jautātas norādes vai nosacījumi apkopju veikšanai, kas būtu jāievēro lai tiktu nodrošināta ražotāja garantija.

Kā Midea un Daikin kondicionēšanas un arī siltumsūkņu tehnikas iekārtu piegādātāji daudzu gadu garumā noteikti gribam uzsvērt: iekārtu apkope vismaz vienu reizi gadā ir obligāta. Apkopes jautājums  ir salīdzināms ar jebkuru automašīnu, pat ja sistēmai nav ko labot vai papildināt, tad noteikti būs nepieciešama iekšējā un ārējā bloka tīrīšana no putekļiem un pūkām, šķidrumu un spiedienu kontrole, gluži kā eļļas nomaiņa automašīnai.  Šo abu bloku tīrība ir svarīga ne tikai tādēļ lai nodrošinātu gaisa attīrīšanu no piemaisījumiem, bet arī veselības viedokļa, lai nepieļautu baktēriju vairošanos siltummaiņos utt. No iekārtu siltumapmaiņas virsmu tīrības būtiski mainās iekārtas lietderības parametri un ilgmūžība, jeb iekārtu darba resurss.

Protams, ja runa iet par komerciāli izmantotām iekārtām, kuru noslodze ir intensīva, vēlamais apkalpošanas biežums ir vēl lielāks. Iekārtas tiek ekspluatētas dažādu intensitāti un dažādos apstākļos (piem. pie grants piebraucamā ceļa vai pilsētas centrā putekļu būs ievērojami vairāk, kā klusā privātmāju rajonā), iekārtu apkopes biežumu ir jāizvērtē tam montāžas speciālistam, kas veic to uzstādīšanu.

Vēlams lai apkalpošanu garantijas un pēc garantijas periodā uzticētu tam pašam speciālistam, kas veic montāžas darbu, tādējādi tas būs ieinteresēts veikt montāžu maksimāli kvalitatīvi. Viņš būs ieinteresēts lai avārijas izsaukumi būtu maksimāli reti, un viņa paveikto būtu labas atsauksmes kā arī saglabātos ilgtermiņa sadarbība.  Šāds speciālists būs kompetents veikt bojājumu diagnostiku un remontu, ja tas būs nepieciešams.

Apkopojot augstākminēto, atliek secināt, ka iestādēm ar lielu iekārtu ‘’parku’’ ieteicams minimizēt iekārtu ražotāju un modifikāciju skaitu, tādējādi tās būs vieglāk savstarpēji aizvietot, apkalpotājs labāk pārzinās montāžas nianses, un varēs uzturēt zināmu rezerves daļu bāzi. Turklāt pastāvēs iespēja  izmantot vienā objektā demontētas iekārtas citā.

Kā atsevišķu piemēru gribu minēt iekārtas, kas tiek uzstādītas mazās serveru un sadales telpās tehnoloģisko procesu dzesēšani 365 dienas gadā. Šādos apstākļos sadzīves kondicioniera kalkulētais resurss tiek izmantots jau pirmā gada laikā, taču neskatoties uz to, veicot regulāras apkopes, tīrot  iekšējos filtrus, mazgājot kondensatoru , eļļojot bukses un gultņus, iekārtu vidējais kalpošanas laiks sastāda 4-8 gadus. Šis skaitlis gan būs ļoti atkarīgs no ražotāja, modeļa un jaudas piemērotības konkrētajiem darba parametriem utt.

Šādos objektos noteikti ieteiktu izmantot komerciāliem mērķiem ražotās iekārtas. Tajās izmantotie materiāli un komponentes ir paredzētas lielākām slodzēm.  Ventilatoru dzinēji būs ar lielāku darba resursu, turklāt gaisa apmaiņas daudzums būs nesalīdzināmi lielāks.