Kondicionieris ienes komfortu un patīkamu klimatu Jūsu mājoklī.


FTXB

Lielai daļai Latvijas iedzīvotāju joprojām ir aizspriedumi pret gaisa kondicioniera izmantošanu savā mājoklī vai automašīnā. Liela daļa šo gadījumu tam par pamatu ir nezināšana, vai nepareiza iekārtu lietošana. Izskaidrosim dažus izplatītākos mītus par kondicionēšanu.

Pirmais un pats būtiskākais aizspriedums- iekārtas patērē daudz enerģijas. 

Tāds maldīgs priekštats rodas jo kondicioniera / gaisa siltumsūkņa atbilstošā radītā siltuma vai aukstuma enerģija tiek uzrādīta kW (kilovatos) gluži tāpat kā elektroenerģija. Iekārtas jauda, parasti, gan tehniskajos datos, gan komerciālos piedāvājumos tiek norādīta, kā pirmais un būtiskākais parametrs: 2,5, 3,5, 5 kW vai vairāk. Taču ir visai neliela daļa iedzīvotāju, kas zina, ka saražojot šo enerģijas daudzumu, iekārta patērē ievērojami mazāku enerģijas daudzumu. Mūsdienu Inverter tipa kondicionieri var sasniegt COP rādītājus 3,5-5 vai SCOP līdz pat 5.9. Tas nozīmē, ka pie zināmiem apstākļiem iekārta patērēs 3,5 līdz 5 reizes mazāk enerģijas, kā to radītā siltuma vai aukstuma jauda. Protams, šie parametri būs svārstīgi dažādos darba apstākļos, taču būtiski ir zināt ka patērētā elektroenerģija būs būtiski mazāka.

Kā piemērs:

Vai zināt ka, nepārtraukti darbinot kondicionieri Daikin FTXB25C / RXB25C tiek patērēts tikpat daudz enerģijas, cik izmazgājot un izžāvējot vienu veļas porciju ar A+++ klases iekārtām!

Daikin FTXB

Lai atvieglotu iekārtu izvēli, tāpat kā jebkura sadzīves tehnika, kondicionieri tiek iedalīti un marķēti ar atbilstošās elektroenerģijas patēriņa klasēs. Jo augstāka iekārtas lietderība, jo mazāk enerģiju tā patērēs un augstākas klases marķējums tai tiek piešķirts.

Tiklīdz ieslēdzu kondicionieri- saaukstējos.

Ja kondicionieris ir uzstādīts nepareizā vietā vai tiek nepareizi lietots ir iespēja saaukstēties un saslimt, tai pat laikā, ja kondicionēšanas sistēma ir pārdomāta un tiek atbilstoši lietota- tā jums telpās nodrošinās patīkamu klimatu karstākajās vasaras dienās bez bīstamības jūsu veselībai.

Lai kondicionieris nekļūtu par slimību iemeslu un netērētu lieku enerģiju ir jāievēro daži vienkārši priekšnoteikumi:

1.  Jāizvairās no ilgstošas atrašanās zonā, kur ir tieša gaisa plūsma no kondicioniera. Par to ir jāpiedomā izvēloties uzstādīšanas vietu un veidu kā plūsma tiks izkliedēta telpā.

  1. Lielās telpās jāuzstāda vairāki agregāti vai jāizbūvē sistēma, kas kondicioniera plūsmu izkliedē vienmērīgi pa visu telpu. Labāk lietot divus mazākas jaudas blokus nekā vienu bet lielas jaudas
  2. Uz kondicioniera uzstādām vēlamo temperatūru nevis zemāko iespējamo (ne zemāku par -5oC no āra gaisa temperatūras).
  3. Lietojiet laika programmēšanas un attālinātās kontroles sniegtās iespējas, pielāgojot kondicioniera darbību savam dzīves ritmam.
  4. Līdzīgi kā ar apsildi, arī dzesēšanas režīmā ēkai būs siltuma inerce, tāpēc kondicioniera darbība un iekštelpu klimata pārmaiņas būs daudz līganākas, ja iekārtu lietosiet pastāvīgos ciklos, ieslēdzot pirms vēlamā laika, nevis īslaicīgi, kad telpas jau uzkarsušas.Mūsdienās, kondicionieris ir zaudējis savu ekskluzivitāti un ir kļuvis par plaši pieejamu iekārtu, kurai ir jābūt ne tikai birojā vai veikalā, bet katrā mājoklī. Gados vecākiem cilvēkiem, kondicionieris var pat glābt dzīvību, jo ļaus izvairīties no sirds vājuma vasaras karstajā laikā.Kondicionieri var uzlikt kad un kur gribās.

Ar šādu viedokli no pasūtītāju puses visbiežāk saskaras montāžas uzņēmumi. Ne reti, klienti izlemj uzstādīt kondicionēšanas sistēmu vai atsevišķu iekārtu, brīdī,  kad iekštelpu remonts jau ir paveikts vai pirms pašas pārcelšanās. Tas ir visai novēloti. Kondicioniera blokam nepieciešams atsevišķs strāvas pievads, turklāt, sistēmas āra un iekštelpu  bloki savstarpēji ir jāsavieno  ar caurulēm un kabeļiem, kā arī iekštelpu blokam jānodrošina kondensāta novadīšana.  Ja remonta laikā šīs komunikācijas nav paredzētas,  būs  jāsamierinās ar ierobežotām iespējām izvēloties optimālu kondicioniera bloku izvietojumu,  visas komunikācijas būs jāiebūvē penāļos vai  jāiestrādā sienās veicot apdares darbus atkārtoti.

Mēs aicinām par kondicioniera uzstādīšanu interesēties un domāt jau pirms ēkas būvniecības vai iekštelpu remonta veikšanas. Tas ļaus savlaicīgi ierīkot / noslēpt nepieciešamās komunikācijas un izvēlēties konkrētajam gadījumam atbilstošākās iekārtas.

Kondicionieris, kā apkure starpsezonas drēgnajās dienās.

Par šo brīnišķīgo papildus funkciju iedomājas tikai retais. Bieži rudens lietainajos periodos, kad apkure vēl nav pieslēgta, vai pavasara salnu laikā, kad apkure jau ir atslēgta, daudzstāvu dzīvojamās ēkās vai privātmājās ir nepieciešams pavisam neliels siltuma daudzums, lai padarītu klimati omulīgāku un dzīves apstākļus daudz komfortablākus. Kondicionieris ar siltuma funkciju nodrošinās šādas ērtības pilnā apjomā, patērējot minimālus enerģijas resursus.

Šeit gan būtu jānodala kondicionieri no siltumsūknim, jo kondicionieri spēs šo funkciju izpildīt starpsezonās, līdz āra gaisa temperatūra nokritīsies līdz -10oC, savukārt siltumsūknis pateicoties izmaiņām iekārtas konstrukcijā un automātikā ir paredzēts izmatošanai sildīšanas režīmā bez temperatūras ierobežojuma.